Îndepărtați pentru trecere ilegală a frontierei de stat

La data de 24 iunie 2026, ofițerii Inspectoratului General pentru Migrație (IGM) au îndepărtat sub escortă de pe teritoriul Republicii Moldova doi cetățeni originari din Sri Lanka – un bărbat în vârstă de 21 de ani și o femeie în vârstă de 31 de ani, depistați după ce au traversat ilegal frontiera de stat a Republicii Moldova.

Pe numele acestora au fost emise decizii de returnare sub escortă, cu aplicarea interdicției de intrare pe teritoriul Republicii Moldova pentru 1 an IGM reamintește că toți străinii care nu respectă regimul de intrare și ședere în Republica Moldova vor suporta consecințele legale prevăzute de legislația în vigoare.

Ultimele știri               
Ia purtată cu mândrie la Inspectoratul General pentru Migrație
Vizita de lucru a delegației Inspectoratului General pentru Migrație în România
Îndepărtați pentru trecere ilegală a frontierei de stat
Mesaj de condoleanțe pentru angajații Inspectoratului General al Poliției
Ți-a fost de ajutor acest articol?
DaNu
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.