Astăzi, 26 iunie, ofițerii Inspectoratului General pentru Migrație au îndepărtat sub escortă de pe teritoriul Republicii Moldova un cetățean al Uzbekistanului, în vârstă de 41 de ani, în privința căruia a fost dispusă măsura expulzării.
Acțiunea a fost realizată în cadrul activităților de supraveghere a regimului de ședere și combatere a șederii ilegale a străinilor, desfășurate de Inspectoratul General pentru Migrație, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare.

