Expulzat pentru încălcarea regimului de ședere

Astăzi, 26 iunie, ofițerii Inspectoratului General pentru Migrație au îndepărtat sub escortă de pe teritoriul Republicii Moldova un cetățean al Uzbekistanului, în vârstă de 41 de ani, în privința căruia a fost dispusă măsura expulzării.

Acțiunea a fost realizată în cadrul activităților de supraveghere a regimului de ședere și combatere a șederii ilegale a străinilor, desfășurate de Inspectoratul General pentru Migrație, în conformitate cu prevederile legislației în vigoare.

Ultimele știri               
Doi cetățeni străini, îndepărtați de pe teritoriul Republicii Moldova pentru încălcarea regimului de ședere
Activități de integrare desfășurate la Chișinău, Cahul și Ungheni
Expulzat pentru încălcarea regimului de ședere
IGM și EUAA în proces avansat de lucru pe Foaia de parcurs
Ți-a fost de ajutor acest articol?
DaNu
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.