![](https://igm.gov.md/wp-content/uploads/2024/06/112-edited.jpeg)
Inspectoratul General pentru Migrație la Orășelul Profesiilor
Inspectoratul General pentru Migrație a participat activ la evenimentul Orășelul Profesiilor, organizat cu scopul de a familiariza copiii cu diverse meserii, inclusiv cea de ofițer de migrație.
Reprezentanții Inspectoratului au prezentat copiilor atribuțiile și responsabilitățile unui ofițer de migrație, oferindu-le informații despre importanța gestionării eficiente a fluxului migratoriu și a integrării străinilor în societate.
Prin participarea la Orășelul Profeșiilor, Inspectoratul General pentru Migrație a contribuit la promovarea imaginii instituției și la stimularea interesului copiilor pentru o carieră în domeniul migrației.
![](https://igm.gov.md/wp-content/uploads/2024/06/11-768x1024.jpeg)
![](https://igm.gov.md/wp-content/uploads/2024/06/15-768x1024.jpeg)